HABERLER

30.Dönem POMEM Adaylarının Dikkatine!
  14 Eylül 2023

30.DÖNEM POMEM EĞİTİMİ İÇİN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE

PLANLANAN ADAY ÖĞRENCİLERİN DİKKAT EDECEĞİ HUSUSLAR!

 

1) Adaylar geçici kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 10:00’ da Müdürlüğümüzde hazır bulunmaları gerekmektedir. Kayıt işlemleri aynı gün saat 17:00 itibariyle sona erecektir. Adayların planlandıkları POMEM’ lerde gerçekleştirilecek işlemler ile ilgili duyuru ve ilanları takip edebilmek için mobil telefonlarının sürekli açık bulundurmaları ve www.bursapomem.pa.edu.tr internet sitesinde yer alan duyurular kısmını sürekli takip etmeleri gerekecektir.

  • 21-22 Ekim 2023 tarihlerinde gelen adaylar mağdur edilmeyerek konaklamaları sağlanacaktır.

 

2) Adaylar geçici kayıt işlemi gerçekleştirildikten sonra intibak eğitimi yapılacaktır. Ayrıca geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren adaylar okulumuzda yatılı olarak kalacaklardır.

 

3) Saçları sarı, kızıl vb. renkte boyalı olanlar doğal rengine boyatarak gelmeleri gerekmektedir.

 

4) Her öğrenci adayı Sağlık Kurulu Raporu için son 2 (iki) yıllık ilaç geçmişini(e-nabız, eczanelerden), temin ederek mutlak suretle getireceklerdir.

 

5) Daha önce ameliyat geçirenler ile düzenli olarak tedavi gerektiren bir hastalık nedeniyle sürekli ilaç kullananlar (özellikle psikiyatri, kalp, epilepsi, troid, diyabet vb.) geçirdikleri ameliyat ve kullandıkları ilaçlara ilişkin, ilgili hastane veya doktordan rapor yada epikriz raporu temin ederek getirilecektir.

 

6) Adaylar, ikamet adresleri dışında başka bir adreste ikamet ediyorlarsa 23 Ekim 2023 tarihinden önce ikamet adreslerini güncellemeleri gerekmektedir.

 

7) 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat:17.00’dan sonra gelen adayların kayıt işlemleri yapılmayacaktır.

 

I- KAYIT İÇİN ADAY ÖĞRENCİLERİN YANINDA GETİRMESİ GEREKEN EVRAKLAR

 

 

1-Adaylar (1) adet ikametgâh belgesi (güncel adres) getireceklerdir. Evli olan adaylar hem kendilerine hem de eşlerine ait birer adet E-Devlet Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve evlilik cüzdanlarının aslı ile ilk 4 (dört) sayfasının 2 adet fotokopisi, getireceklerdir.

 

2-Adaylar Ek’te sunulan Öğrenci Özlük Bilgi Formunu eksiksiz bir şekilde mavi tükenmez kalemle okunaklı olarak doldurup imzalı bir şekilde getireceklerdir.

 

3- Adaylar mezun oldukları lise ve dengi okullar için 2008 yılı ve öncesinde lise mezunu olan ve hazırlık sınıfı okuyup, liseyi 4 yıl okuyanlar (meslek, teknik lise, öğretmen lisesi, vb) diplomasında 4 yıl, 1+3 yıl, 3+1 yıl, hazırlık + 3 yıl ibaresi olanlar varsa diploma aslını veya onaylı örneğini, yoksa mezun olduğu okuldan alınacak imzalı ve mühürlü ayrı bir belgeyi (2) adet fotokopileri ile birlikte getirilecektir. (Lise eğitimini 2009 ve sonrasında bitiren adaylar için 5 yıllık lise bitirmiş olanlar diploma ve/veya hazırlık belgesi (2 suret) getirecektir.)

 

4-Mezun olduğu üniversiteye ait diplomasının aslı veya onaylı örneği ve (2) adet fotokopisi, diploması düzenlenmemiş olanların ise geçici mezuniyet belgesinin aslı ve iki (2) adet fotokopisi (YÖK tarafından kabul edilen Yurtdışındaki Yüksek Öğretim Kurumlarından Mezun olanlar için olanlar denklik belgesi) (Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle üniversite diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptığı üniversite/ enstitü /yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisans eğitimine devam ettiğini gösterir onaylı belgelerini) getireceklerdir.

6- Nüfus Cüzdanının aslı görülmek kaydı ile 2 adet fotokopisi,

7- Sürücü Belgesi Fotokopisi 2 Adet,

 

 

 

 

 

8- Adayların 18 yaşını tamamladıktan sonra yapılan yaş düzeltmelerine ait onaylı belgeleri yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

9- Adayın kendisi ve evli ise eşi ad – soyad değişikliği yaptırmış ise buna ilişkin mahkeme kararının aslı veya onaylı sureti ve 1 adet fotokopisi

10-Adayın kendisine ve evli ise eşine ait Adli Sicil Kayıt belgesi 1 adet, kendisi veya eşi hakkında sonuçlanmış veya devam eden davası bulunanlar ilgili mahkemeden temin edecekleri davanın safahatını belirtir evrakların onaylı suretini getireceklerdir.

11-Şehit yakını ise belgesinin aslı / onaylı bir sureti ve 2 adet fotokopisi,

12-Son altı ay içinde çekilmiş 12 (on iki) adet biyometrik fotoğraf,

13- Kan Grubu Kartı (Ehliyet ve ya Nüfus cüzdanında yazıyorsa fotokopileri yeterli)

14- E- Devlet şifresi alarak aktif hale getireceklerdir.

 

NOT: Geçici kayıt esnasında istenilen belgelerin asıllarını getirmeyen adaylar noter onaylı tasdikli örneklerini verebilir. Eğitim öğretim tarihinin başlama tarihinde bu belgelerin asıllarını ibraz etmek zorundadır. Aksi takdirde kesin kayıtları yapılmayacaktır.

 

 

II- ADAYLARIN İNTİBAK EĞİTİMİ İÇİN YANINDA GETİRECEĞİ MALZEMELER

 

1- Adayların yanlarında yeteri kadar mevsim şartlarına uygun sivil kıyafet getirmeleri uygun olacaktır.

2-Siyah ceket, siyah kumaş pantolon, mavi gömlek, yeteri kadar koyu renkli tişört, tabanı düz siyah veya lacivert ayakkabı

3- Spor Ayakkabısı ve Eşofman Takımı (Siyah veya Koyu Lacivert)

4- Pijama Takımı, terlik, yeteri kadar iç çamaşırı ve siyah çorap

5- El ve banyo havlusu

6-Kişisel Bakım Malzemesi (Şampuan vb.) (kişisel bakım malzemeleri okulumuz kantininden de temin edilebilmektedir.)

7-Başörtü takacak bayan adaylar koyu, lacivert düz ve desensiz başörtüsü getirmeleri

8- Diğer kişisel kullanım malzemeleri (Müdürlüğümüz kantininde sigara satışı yapılmamaktadır.)

9-Her öğrenci adayı yanında not defteri, mavi tükenmez kalem ile kurşun kalem getireceklerdir.

 

III-KULLANIMI YASAK OLAN, GETİRİLMEYECEK EMANET ALINMAYACAK MALZEMELER

 

1- Adayların ses, görüntü ve depolama özelliği olan her türlü cep telefonu (Akıllı telefonlar dışındaki diğer cep telefonları getirilebilecektir) dizüstü veya tablet bilgisayarı, fotoğraf makinesi, kamera vb. elektronik cihazları okula getirmeleri yasaktır.

2- Her türlü oyun aleti, aracı ve malzemesi

3- Her türlü yiyecek, içecek malzemesi ve su ısıtıcısı, ütü vb elektrikli aletler

4- Dr. raporu ve reçetesi bulunmayan bitkisel veya tıbbi ilaçlar ve her türlü tıbbi malzeme, spor besini,

5- Her türlü kesici ve delici aletler (ustura, açık jilet vb. getirilmeyecek)

6- Adayların alyans hariç her türlü takı ve aksesuarları getirmeleri ve takmaları yasaktır.

7- Her türlü siyasi ve ideolojik kitap, dergi vs. ve malzemelerini yanlarında getirmeleri yasaktır.

8- Müdürlüğümüz oto park alanının yetersiz olması nedeniyle adayların şahsi araçlarının Müdürlüğümüz yerleşkesine girişine izin verilmeyecektir.

9- Elektrikli veya şarjlı saç düzleştiricisi ve maşası kesinlikli getirilmeyecektir.

10-Saç kurutma makinası getirilebilir.

11-Makyaj malzemesi getirilmesi yasaktır.

 

 

BURSA POMEM İLETİŞİM BİLGİLERİ

 

Adres : Bursa POMEM Müdürlüğü / Mimar Sinan Mah. Mimarsinan Cad. No: 77 Yıldırım / BURSA

Telefon : 0 (224) 366 60 10 GSM-I : 0 (505) 318 16 50

E-Posta : bursapomem@egm.gov.tr GSM-II : 0 (507) 857 73 71

 

Bursa dışından gelecek olan öğrencilerimiz Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminalinden Burulaş’ a ait (18/B-98-99) numaralı otobüsleri kullanarak okulumuzun önünde bulunan durakta inebilirler.

****Öğrenci adaylarımızın Bursa POMEM internet sayfamızı ve Polis Akademisi Başkanlığının www.pa.edu.tr adresini sık sık takip etmeleri gerekmektedir.********

 

NOT: Müdürlüğümüz yerleşkesi içerisinde banka ATM si bulunmadığından kantin çay vb harcamaları için adayların yanlarında yeteri kadar nakit para bulundurmaları gerekmektedir.

 

EK : ÖĞRENCİ ÖZLÜK BİLGİLERİ FORMU

 

Haber Paylaş